Herbaty jednorodne

herbata z chabrem

Szafirowa łąka

Herbatka z płatków chabra bławatka
Skład:100% płatki chabra bławatka

Piękne, niebieskie kwiaty bławatka zdobią łąki i ogródki. Czas odkryć skrywającą się w nich skarbnicę związków leczniczych.

W wyciągach z płatków kwiatów dominującym składnikiem jest centauryna o działaniu silnie przeciwrodnikowym, łagodzącym i przeciwzapalnym. Zawiera ponadto antocyjanidyny, flawonoidy, sole mineralne, w tym dużo manganu, magnezu i potasu, a także cychorynę. Popijanie herbatki wpływa wzmacniająco na ścianki naczyń krwionośnych, pobudza przemianę materii. Wykazuje działanie uspokajające i wzmacniające, nadaje skórze miękkość. Należy podkreślić wszechstronne działanie odtruwające, oczyszczające krew, wzmacniające organy, obniżające poziom cukrów i cholesterolu.

Zastosowanie:

W chorobach układu moczowego

Napar z płatków bławatka wykazuje dość silne działanie moczopędne. Jest szczególnie skuteczny w sytuacji gdy zahamowane zostało jego wydzielanie. Działanie to jest skutkiem zawartości glikozydów antocyjanowych.

W chorobach nerek

Niezastąpiony w przypadku chorób nerek, połączonych ze skąpym wydzielaniem moczu oraz obrzękach spowodowanych zatrzymaniem wody i soli w ustroju. Zaleca się wypijanie naparu w stanach zapalnych kłębków i miedniczek nerkowych, a także w kamicy nerkowej. Natomiast wraz z innymi ziołami również w niedostatecznym przepływie żółci do dwunastnicy.

W chorobach oczu i skóry głowy

Wskutek działania przeciwzapalnego i przeciwbakteryjnego, niezwykle skuteczne są okłady w postaci przymoczek w zapaleniu brzegów powiek oraz spojówek, a także w nadwrażliwości na intensywne promieniowanie z ekranów telewizyjnych i monitorów komputera. Złagodzi cienie pod oczami i obrzęki, wynikające z przemęczenia. Posiada właściwości lekko myjące, stosuje się napary do opłukiwania włosów w przypadku problemów z łupieżem i grzybicą.

Sposób parzenia: 1 łyżeczkę płatków zalać wodą o temp. 70 st. zaparzać kilka minut. Płatki bławatka zużyć jako dodatek do płatków zbożowych.
herbata z róży

Zatrzymaj czas

Herbatka z płatków kwiatów dzikiej róży.
Skład: płatki róży
Zastosowanie:

Słynąca ze swej skuteczności w walce z przeziębieniami i grypą dzika róża, do dziś nie traci na popularności. Zawiera estrogeny, które powodują, .ze się nie starzejemy i działają p.rakowo a barwniki zawarte w kwiatach odmładzają. Spożywanie naparów przygotowanych na bazie różanych płatków poprawia odporność organizmu i pomaga zwalczyć ogólne osłabienie, zapewnią nam energię i radość. Oprócz naparu, możemy z płatków róży przygotować nalewki, musy a nawet toniki do przemywania twarzy.

Sposób parzenia:

1 łyżkę płatków różanych zalać niewielką ilością przegotowanej wody o temp.70st.C , zaparzać 5 min.i rozetrzeć i dodać do kefiru, jogurtu lub płatków zbożowych. Można też zalać większą ilością wody i pić jako herbatkę a płatki zużyć do kefiru.

Na blogu:

herbata na odchudzanie

Właściwości herbatki odchudzającej Mniszkowy Sekret

Naturalna droga do smukłej sylwetki. Herbatka na odchudzanie z mniszka lekarskiego.

herbatka na serce z aronii

Wpływ aronii na serce - herbatka aroniowa

Przybliżamy właściwości owoców aronii oraz jej wpływ na serce człowieka.

wpływ cukru na człowieka

Wpływ cukru na organizm człowieka

Po co nasz organizm potrzebuje węglowodanów, jak dzielimy węglowodany oraz inne przydatne informacje o cukrze w diecie człowieka.