Herbaty jednorodne

Szafirowa łąka
Herbatka z płatków chabra bławatka
Skład:100% płatki chabra bławatkaPiękne, niebieskie kwiaty bławatka zdobią łąki i ogródki. Czas odkryć skrywającą się w nich skarbnicę związków leczniczych.
W wyciągach z płatków kwiatów dominującym składnikiem jest centauryna o działaniu silnie przeciwrodnikowym, łagodzącym i przeciwzapalnym. Zawiera ponadto antocyjanidyny, flawonoidy, sole mineralne, w tym dużo manganu, magnezu i potasu, a także cychorynę. Popijanie herbatki wpływa wzmacniająco na ścianki naczyń krwionośnych, pobudza przemianę materii. Wykazuje działanie uspokajające i wzmacniające, nadaje skórze miękkość. Należy podkreślić wszechstronne działanie odtruwające, oczyszczające krew, wzmacniające organy, obniżające poziom cukrów i cholesterolu.
Zastosowanie:W chorobach układu moczowego
Napar z płatków bławatka wykazuje dość silne działanie moczopędne. Jest szczególnie skuteczny w sytuacji gdy zahamowane zostało jego wydzielanie. Działanie to jest skutkiem zawartości glikozydów antocyjanowych.
W chorobach nerek
Niezastąpiony w przypadku chorób nerek, połączonych ze skąpym wydzielaniem moczu oraz obrzękach spowodowanych zatrzymaniem wody i soli w ustroju. Zaleca się wypijanie naparu w stanach zapalnych kłębków i miedniczek nerkowych, a także w kamicy nerkowej. Natomiast wraz z innymi ziołami również w niedostatecznym przepływie żółci do dwunastnicy.
W chorobach oczu i skóry głowy
Wskutek działania przeciwzapalnego i przeciwbakteryjnego, niezwykle skuteczne są okłady w postaci przymoczek w zapaleniu brzegów powiek oraz spojówek, a także w nadwrażliwości na intensywne promieniowanie z ekranów telewizyjnych i monitorów komputera. Złagodzi cienie pod oczami i obrzęki, wynikające z przemęczenia. Posiada właściwości lekko myjące, stosuje się napary do opłukiwania włosów w przypadku problemów z łupieżem i grzybicą.
Sposób parzenia: 1 łyżeczkę płatków zalać wodą o temp. 70 st. zaparzać kilka minut. Płatki bławatka zużyć jako dodatek do płatków zbożowych.
Zatrzymaj czas
Herbatka z płatków kwiatów dzikiej róży.
Skład: płatki różyZastosowanie:
Słynąca ze swej skuteczności w walce z przeziębieniami i grypą dzika róża, do dziś nie traci na popularności. Zawiera estrogeny, które powodują, .ze się nie starzejemy i działają p.rakowo a barwniki zawarte w kwiatach odmładzają. Spożywanie naparów przygotowanych na bazie różanych płatków poprawia odporność organizmu i pomaga zwalczyć ogólne osłabienie, zapewnią nam energię i radość. Oprócz naparu, możemy z płatków róży przygotować nalewki, musy a nawet toniki do przemywania twarzy.
Sposób parzenia:1 łyżkę płatków różanych zalać niewielką ilością przegotowanej wody o temp.70st.C , zaparzać 5 min.i rozetrzeć i dodać do kefiru, jogurtu lub płatków zbożowych. Można też zalać większą ilością wody i pić jako herbatkę a płatki zużyć do kefiru.
Na blogu:

Właściwości herbatki odchudzającej Mniszkowy Sekret
Naturalna droga do smukłej sylwetki. Herbatka na odchudzanie z mniszka lekarskiego.

Wpływ aronii na serce - herbatka aroniowa
Przybliżamy właściwości owoców aronii oraz jej wpływ na serce człowieka.

Wpływ cukru na organizm człowieka
Po co nasz organizm potrzebuje węglowodanów, jak dzielimy węglowodany oraz inne przydatne informacje o cukrze w diecie człowieka.