Polecana przy miażdżycy

herbata na miażdżycę

Na miażdżycę

Skład herbatki jest tak dobrany aby działał kompleksowo i chronił naczynia krwionośne.

Tarnina zapobiega tworzeniu się miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, czy zawału serca. Tarnina uszczelnia naczynia włosowate i ogranicza tworzenie się zakrzepów w naczyniach krwionośnych.

Dzika różawystępująca w składzie herbatki, stosowana jest przy kruchości naczyń krwionośnych ponieważ dzika róża ma właściwości wzmacniające naczynia krwionośne.

Owoc bzu czarnego, który jest również składnikiem tej herbatki, ma właściwości wzmacniające ściany naczyń krwionośnych.

Skórka mandarynki natomiast ma właściwości obniżającej ciśnienie.

Herbatka wskazana jest dla ludzi dbających o zdrowie i dobrą kondycję serca i dobre samopoczucie. Aby to osiągnąć, trzeba wypijać ją systematycznie. Efekty wspomagające terapię miażdżycy zachodzą po długotrwałym stosowaniu.

Polecana przy nadciśnieniu

herbata na nadciśnienie

Przy nadciśnieniu

Skład herbatki jest tak dobrany, żeby poszczególne składniki herbatki, zapewniały kompleksową ochronę serca i naczyń krwionośnych.

Podstawowym składnikiem herbatki jest aronia, która charakteryzuje się szczególnymi walorami zdrowotnymi między innymi obniża ciśnienie, łagodzi stany zapalne. Jest również skuteczna dla diabetyków i osób z obniżoną odpornością.

Aronia zawiera dużą ilość antocjaniny, związków polifenolowych i składników mineralnych. Posiada wysoki potencjał antyoksydacyjny. Można ją stosować w każdym wieku w dowolnej ilości.

Pozostałe składniki herbatki - owoc głogu, owoc bzu czarnego, skórka dzikiej róży, hibiskus, stevia, zawierają wiele cennych składników, pomocnych przy zwalczaniu nadciśnienia. Efekty wspomagające terapię nadciśnienia zachodzą po systematycznym i długotrwałym stosowaniu.

Polecana przy cukrzycy

herbata na cukrzycę

Na ckurzycę

Głównym składnikiem herbatki jest liść pokrzywy -hamuje wchłanianie węglowodanów i to ma wpływ na hypoglikemizujące działanie na organizm. Kolejny składnik -liście morwy białej obniżają poziom glukozy poprzez hamowanie wchłaniania węglowodanów w surowicy. Liście morwy zwiększają również ilość wydzielanej insuliny. Mniszek lekarski natomiast zawiera w swoim składzie substancje gorzkie, pektyny, wielocukry oraz kwasy organiczne. Ponadto jest źródłem wielu witamin m.in. A, B, C, D.

Stewia i cynamon, również składniki tej herbatki pozwalają naturalnie regulować poziom glukozy w organiżmie i tym samym walczyć z przewlekłą chorobą jaką jest cukrzyca. Niektóre badania wykazały,że cynamon obniża poziom glukozy, cholesterolu oraz lipidów we krwi u osób, które cierpią na cukrzycę typu 2, a nawet utrzymuje je na niskim poziomie na długo po jego spożyciu. Wg tych badań cynamon również zwiększa wrażliwość na insulinę która kontroluje poziom glukozy a poza tym jest bardzo korzystny dla naszego organizmu, ponieważ ma właściwości antyoksydacyjne.

Pijmy tę herbatkę na zdrowie.

Polecana przy dolegliwościach prostaty

herbata na prostatę

Na prostatę

Głównym składnikiem herbatki jest korzeń pokrzywy. Wg. literatury współczesnej, korzeń pokrzywy jest cennym surowcem stosowanym w dolegliwościach powodowanych przez przerost prostaty. Intensywne badania prowadzone od 50 lat, dostarczyły wielu informacji o składzie chemicznym i właściwościach farmakologicznych korzenia pokrzywy, ale nie wyjaśniły mechanizmu działania leczniczego-zmniejszenie częstotliwości oddawania moczu, zmniejszenie nykturii i zaleganie moczu w pęcherzu,co wykazują badania kliniczne.

Związki czynne korzenia pokrzywy wykazują różne właściwości farmakologiczne i w wyniku wpływu na różne mechanizmy, warunkują działanie korzenia pokrzywy. Wyniki badań klinicznych dot. skuteczności stosowania preparatów z korzenia pokrzywy, wykazały efektywność w leczeniu i brak działań niepożądanych i wskazują na bezpieczeństwo stosowania korzenia pokrzywy.

Pozostałe składniki herbatki tj.kłącze perzu który wzmacnia organy wewnętrzne, obniża poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu ,a także ziele mniszka, z uwagi na wiele cennych wartości, uzupełniają walory herbatki, czynią ją niezwykle wartościowym produktem w trosce o dobre samopoczucie.

Polecana przy nadmiarze cholesterolu i trójglicerydów

herbata na cholesterol

Na cholesterol

Podstawowym składnikiem herbatki jest owoc tarniny, która obniża stężenie trójglicerydów i złego cholesterolu. Uszczelnia również naczynia włosowate i ogranicza tworzenie się zakrzepów w naczyniach krwionośnych.

Tarnina zapobiega tworzeniu się miażdżycy, choroby niedokrwiennej serca, udaru mózgu czy zawału serca.

Owoc derenia występujący w składzie herbatki -to zdaniem naukowców, najlepsze źródło kwasu loganowego który m.in walczy z cholesterolem. Owoc derenia ma wiele innych właściwości prozdrowotnych, stosowany jest przy przeziębieniach, przeciw infekcjom bakteryjnym , ma działanie wzmacniające. Stosowany jest również przy anemii. Teraz potwierdzono naukowo przez Zakład Farmakologii U.M. we Wrocławiu i naukowcy są przekonani, że doustne podawanie derenia zapobiega powstawaniu miażdżycy./CYT./ "działa podobnie jak leki"- mówi dr Sozański.

W skład herbatki wchodzi owoc także bzu czarnego, który wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, a także ma wiele innych właściwości cennych dla naszego zdrowia.

Polecana przy problemach z nerkami

herbata pomocna przy problemach z nerkami

Herbata Zielona Sencha - Tonik dla nerek

Podstawowym składnikiem herbaty jest zielona Sencha, która ma wiele właściwości zdrowotnych z uwagi na liczne mikroelementy i witaminy.

Pozostałe składniki wyselekcjonowane zostały pod kątem oczyszczania nerek. Jagody jałowca, korzeń mniszka i jedwab kukurydziany są doskonałym środkiem oczyszczającym nerki. Wszystkie toksyny wyjdą z moczem i potem.

Skład: herbata zielona Sencha 60%,jagody jałowca 20%, korzeń mniszka 15% jedwab kukurydziany 5%,

Na blogu:

herbata na odchudzanie

Właściwości herbatki odchudzającej Mniszkowy Sekret

Naturalna droga do smukłej sylwetki. Herbatka na odchudzanie z mniszka lekarskiego.

herbatka na serce z aronii

Wpływ aronii na serce - herbatka aroniowa

Przybliżamy właściwości owoców aronii oraz jej wpływ na serce człowieka.

wpływ cukru na człowieka

Wpływ cukru na organizm człowieka

Po co nasz organizm potrzebuje węglowodanów, jak dzielimy węglowodany oraz inne przydatne informacje o cukrze w diecie człowieka.