Naturalny sposób na odchudzanie - Herbatka z mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski znany jest każdemu z nas doskonale. Drobne żółte kwiatuszki, towarzysze zabaw, w dzieciństwie zaplataliśmy w wianki. Jako dorośli nie zwracamy na mniszka już uwagi, nie nadaje się do dekoracji, wolimy nietypowe, egzotyczne rośliny, a wianków już nikt nie zaplata. Mniszka nie zauważamy, ignorujemy i wręcz traktujemy jak chwast. Nic bardziej błędnego!

herbatka na odchudzanie z mniszka lekarskiego

Herbatka na odchudzanie z mniszkiem lekarskim

W tym artykule opiszemy niezwykłe właściwości mniszka i postaramy się aby Czytelnik nowym okiem spojrzał na tę fascynującą roślinę i docenił jej walory zdrowotne.

Co zawiera mniszek lekarski?

W liściach mniszka znajdziemy moc dobroczynnych związków: flawonoidy, polifenolokwasy, karotenoidy (barwniki roślinne, które zwalczają wolne rodniki) oraz potas, magnez, sód, fosfor, żelazo, wapń i witaminy C, PP oraz B.

Mniszek lekarski na odchudzanie

Odchudzanie się to niełatwe zadanie. Rygorystyczne diety, ćwiczenia, poświęcenia. Zapewne każdy z nas ma za sobą lub planuje w przyszłości „wziąć się za siebie”. Na szczęście istnieją sposoby na zrzucenie zbędnych kilogramów, które możemy zaliczyć do przyjemnych. Jeśli chcesz osiągnąć wymarzoną sylwetkę, należy prowadzić racjonalny tryb życia, ważne jest ostrożne stosowanie odpowiedniej diety. Naturalne produkty skutecznie wspomagają proces odchudzania, pomagają zwłaszcza środki ziołowe.

Jednym z nich jest herbatka z mniszka lekarskiego o przyjemnym ziołowym smaku.

Jak działa nasz układ trawienny

Zanim jednak przejdziemy do szczegółowego opisu właściwości mniszka lekarskiego, kilka wprowadzających informacji o układzie trawiennym, które pomogą dokładnie zrozumieć działanie herbatki Mniszkowy Sekret.

Centralnym punktem układu pokarmowego jest wątroba. Spełnia ona podwójną rolę: wpływa na trawienie i nadzoruje wyniki tego procesu. Prawidłowe trawienie tłuszczy jest uzależnione od wytwarzanych przez wątrobę kwasów żółciowych. Substancje które finalnie wchłaniane są w jelitach i trafiają do krwiobiegu są w wątrobie magazynowane lub metabolizowane. Niestety do wątroby trafiają nie tylko substancje nam przyjazne, również toksyny wchłonięte lub wyprodukowane przez nasz organizm. To z tego powodu wątroba jest narażona na uszkodzenia, a jak wiemy jej uszkodzenie wiąże się z poważnymi konsekwencjami dla całego organizmu.

Wytwarzanie oraz dystrybucja żółci, jak wspomnieliśmy wcześniej, jest związana z trawieniem tłuszczy. Wyprodukowana przez wątrobę żółć drogami żółciowymi trafia do pęcherzyka żółciowego. Stąd w miarę potrzeb dozowana jest do dwunastnicy. Miara potrzeb to w naszym przypadku ilość spożytego pokarmu oraz ilość zawartego w nim tłuszczu.

herbata z mniszka lekarskiego

Mniszek lekarski działa żółciopędnie. Pomoże nam więc naturalnie zwiększyć trawienie tłuszczów, a przecież o to w odchudzaniu właśnie chodzi! W składzie herbatki znajdziemy oprócz mniszka kmin i koper włoski, które dodatkowo ułatwiają opróżnianie pęcherzyka żółciowego.

Mniszek sprawdza się doskonale, ma zbawienny wpływ na przemianę materii, zwłaszcza jeśli rozregulowaliśmy organizm złymi nawykami żywieniowymi… lub licznymi dietami. Regularne picie herbatki skutecznie poprawi trawienie. Zawarte w pożywieniu tłuszcze zostaną związane, co znacznie obniży ich wchłanianie i w efekcie ograniczy odkładanie się tkanki tłuszczowej. Mniszek pobudza pracę wątroby, wpływa na ilość wytwarzanej żółci i ułatwia jej przepływ do dwunastnicy, działa przeciwskurczowo na pęcherzyk i przewody żółciowe. Obniża poziom złego cholesterolu, glukozy i trój glicerydów. Jest wręcz nieoceniony dla naszej wątroby, bowiem redukuje gromadzący się w niej tłuszcz i pomaga w walce z stłuszczeniem tego narządu. W ziołolecznictwie stosowanie mniszka zaleca się nawet w przypadkach marskości wątroby! Picie herbatki przyczyni się do wzrostu ilości wydzielającego się soku żołądkowego i ułatwi trawienie pokarmów. Wyregulowane zostaną przemiana materii oraz wypróżnienia. Działanie moczopędne pomaga oczyścić nerki z toksyn. Warto zaznaczyć przewagę mniszka lekarskiego nad konwencjonalnymi preparatami moczopędnymi dostępnymi na rynku. Mniszek, w odróżnieniu od nich nie powoduje wypłukiwania potasu z organizmu i nie zaburza tym samym równowagi elektrolitów. Dzieje się tak, ponieważ liście mniszka zawierają bardzo dużą ilość tego pierwiastka. Redukcja ilości zbędnych płynów, pomoże ponadto w zmaganiach z cellulitem czy opuchlizną.

Polecamy nasz produkt - herbatkę odchudzającą z mniszka lekarskiego - Mniszkowy Sekret TUTAJ>>

herbatka odchudzająca